Стрічка новин

Делегація з Луганщини вивчає досвід впровадження реформи децентралізації Полтавщини

Делегація з Луганщини вивчає досвід впровадження реформи децентралізації Полтавщини

У рамках проекту «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості» делегація з Луганщини приїхала вивчати досвід полтавців із впровадження реформи децентралізації.

Під час зустрічі-дискусії «Децентралізація в дії. Перші результати, можливості, виклики» у зеленій залі Полтавської ОДА йшлося про напрацювання та перспективи територіальних громад області.

В обговоренні взяли участь перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, заступник голови Луганської ОДА Роман Косинський, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко, директор Інституту розвитку територій експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Юрій Ганущак, представники райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад Полтавщини і Луганщини.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький наголосив, що Полтавщина активно впроваджує реформу децентралізації:

— Ще минулого року на сесії обласної ради депутатський корпус затвердив, що в області має бути 60 територіальних громад. Минулого року створили 12 територіальних громад, дві — у цьому році, ще 9 — плануємо до кінця 2016 року. Також на Полтавщині триває процес створення Агенції регіонального розвитку, яка буде займатися розробкою проектів розвитку, співпрацюватиме з міжнародними організаціями, допомагатиме територіальним громадам, які вже існують, і тим, що тільки планують об’єднатись. До речі, ті досягнення, які наша держава реалізувала за минулий рік, Польща впроваджувала протягом 5 років.

Як наголосив заступник голови Луганської ОДА Роман Косинський, зустріч з проходить у рамках проекту «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості», який ініційовано головою Луганської ОДА Юрієм Гарбузом та підтримано Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

— Ми хочемо максимально активізувати процес децентралізації у Луганській області. Децентралізація — це, по-перше, ресурсний, адміністративний, фінансовий потенціал, а, по-друге, зміна світогляду. Метою нашого проекту є вивчення позитивних прикладів децентралізації в Україні та обмін досвідом щодо розвитку сільських територій під час тижневої поїздки зі Сходу на Захід України, — зазначив Роман Косинський.

Під час зустрічі-дискусії досвідом впровадження реформи децентралізації поділилися Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва та голова Шишацької територіальної об’єднаної громади Олександр Тутка

— 13 серпня нашій об’єднаній громаді буде лише рік. Кошти, які дає держава, будуть витрачені на розвиток соціальної інфраструктури. Уже підготували 12 проектів, серед яких — реконструкція амбулаторії в Омельнику, ремонту даху в дитсадку «Казка», капітальний ремонт дитсадка «Веснянка», в Рокитному — дорога, у Запсіллі — ФАП. Об’єднані громади стали реальним важелем контролю за використанням коштів на освіту, медицину, соціальну сферу, — зазначила Олександра Шереметьєва.

— Шишацька територіальна громада існує із 25 жовтня 2015 року. Сьогодні Шишацька тергромада об’єднує 12 сільських рад. Учора відбулися перші вибори старост. Щодо фінансування, то раніше спільний бюджет цих сільрад був близько 70 млн грн, то сьогодні — це 100 млн гривень. На балансі — 12 шкіл, 13 дитсадків, 11 будинків культури, 10 ФАПів, — розповів Олександр Тутка.

 

Прес-служба Полтавської ОДА


Дата: 25-07-2016 17:47:00
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Scottodolf
Дата: 23-06-2017 01:12
Полтаву відвідає лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченкаolimp trade binary options inputted thesaurus synonyms

http://secraball.phpnet.us/rygydety/binare-option-demo-konto-furniture-calgary-deerfoot.html
world forex personnel cabinet of kynthos
http://diospitquad.hst5.com/jupori/trading-con-azione-binaries-search.html
binary options 95% alcohol


Додав: FeewGaraPiepe
Дата: 21-06-2017 03:44
У Полтаві Рух за очищення проводить Антикорупційний форумhttps://landscape.1cbit.net/gardens/1445-landscape-design-illinois.html - landscape design illinois
https://loan.renthop.net/autoloancalculator/1456-what-is-a-fha-home-loan.html - what is a fha home loan
https://stomatolog.lend-money.ru/lecheniezubov/145-vozvrat-nalogov-za-lechenie-i-protezirovanie-zubov.html - возврат налогов за лечение и


Додав: topdmsMom
Дата: 19-06-2017 23:02
У Полтаві комісія узгодила на перейменування 51 вулицю. СписокВот это круто.


Додав: archyiigol
Дата: 19-06-2017 01:10
У Полтаві Рух за очищення проводить Антикорупційний форумМагазин:
Продажи и Покупки Золото Архейдж

Контакты:
icq : 486-207-503
skype : arch-gold
Скидки на gold: Работаем 24/7
Гарантии,Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@visti.pl.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на visti.pl.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів