Стрічка новин

До кінця року на Полтавщині планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад

До кінця року на Полтавщині планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад

Нині 15 відсотків сільських територій Полтавщини — це об’єднані територіальні громади. Минулого року в області створено 12 територіальних громад, ще дві — у цьому році. До кінця 2016 року планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад.

Про це повідомили вчора під час прес-конференції «Децентралізація на Полтавщині: здобутки, хід, проблеми. Старт децентралізаційного марафону» перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, директор департаменту економічного розвитку Інна Іщенко та консультант з організаційних питань Полтавського регіонального відділу Асоціації міст України Ірина Дудка.

— У 2015 році прийняття Закону України «Про добровільне об’єднання громад» дало змогу розпочати територіальну децентралізацію та створити перші об’єднані громади. Цією можливістю скористалися 12 ОТГ, що на Полтавщині. І вже у цьому році вони мають власні бюджети, а власні ресурси цих громад зросли вдвічі: з 94 млн грн. у 2015 році до 190 млн грн. у 2016 році, — розповів Андрій Пісоцький.

Мова йде про 2 міські ОТГ — Глобинську та Пирятинську, 2 — селищні (Шишацьку, Семенівську) та 8 сільських — Омельницька, Недогарківська, Пришибська, Піщанська, Червонознам’янська (Кременчуцький район), Білоцерківська (Великобагачанський) та Клепачівська, Покровсько-Багачанська (Хорольський).

Як зазначив Андрій Пісоцький, на початку 2016 року відбулись вибори голів та депутатів ще у двох громадах –—Артемівська (Сагайдацька) Чутівського району та Новоаврамівська Хорольського. Ці громади отримають відповідні бюджети у 2017 році.

— Проте процес об’єднання громад постійно триває. Очікуємо, що до кінця року в області утвориться ще 9 об’єднаних територіальних громад, — наголосив перший заступник голови ОДА.

До речі, Полтавщина займає одне із лідируючих місць в Україні по кількості підписання угод про муніципальне співробітництво.

Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко розповіла, що відповідні зміни до Перспективного плану щодо корегування меж 7 територіальних громад вже розробили. Тепер їх має схвалити обласна рада та затвердити Кабмін.

— Наше головне завдання — розповісти полтавцям про ті переваги, які вони отримають з об’єднання громад. Протягом минулого року державна підтримка новостворених тергромад, зокрема завдяки Державний фонду регіонального розвитку, була великою, — підкреслила Інна Іщенко. — У 2016 році робота триває. ОТГ із Фонду отримали субвенцію на розвиток інфраструктури у розмірі майже 57 мільйонів гривень. Наш Перспективний план буде змінюватись в залежності від добровільного об’єднання громад.

Уже сьогодні внесуть зміни щодо Сергіївської сільської, Петрівки-Роменської (Гадяцький район), Новогалещенської (Козельщенський), Мачухівської (Полтавського), Засульської (Лубенського) громад.

Інна Іщенко зауважує, що Полтавщина входить у п’ятірку областей, де активно впроваджують процес об’єднання територіальних громад.

Ірина Дудка наголосила, що децентралізація — це шанс для українського села, зокрема полтавського, бути збереженим, відродитися і жити. Тож Асоціація міст України оголосила децентралізацій ний марафон.

— Це — широкомасштабна акція, яка охопила всі регіони України. До кінця року прагнемо ініціювати процес об’єднання у 1000 громад, — сказала консультант з організаційних питань Полтавського регіонального відділу Асоціації міст України.

Нагадаємо, вчора у Полтавській ОДА відбулася зустріч-дискусія «Децентралізація в дії. Перші результати, можливості, виклики», на яку приїхала делегація з Луганської області для вивчення досвіду децентралізації нашого регіону.

 

Прес-служба Полтавської ОДА


Дата: 26-07-2016 18:16:07
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: KevinTap
Дата: 20-08-2017 15:00
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людей[url=http://mystorex.com/]http://mystorex.com/[/url] avedgeVugwrire


Додав: Oscarglync
Дата: 20-08-2017 14:34
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейПроизводство всех видов электромонтажного
оборудования для прокладки кабеля[URL=http://astra-electric.ru/index.php?id_category=48&controller=category]Изделия ГЭМ[/URL]

[URL=http://astra-electric.ru/index.php?id_product=41&controller=product]Угол вверх/вниз[/URL]

[URL=http://astra-electric.ru/index.php?controller=sitemap]sitemap[/URL]

[URL=http://astra-electric.ru/img/p/1/0/3/103-tm_thickbox_default.jpg][/URL]

[URL=http://astra-electric.ru/img/p/1/6/6/166-tm_thickbox_default.jpg][/URL]

[URL=http://astra-electric.ru/img/p/9/9/99-tm_thickbox_default.jpg][/URL]

[URL=http://astra-electric.ru/index.php?id_category=43&controller=category]Кабельные


Додав: lolaappami
Дата: 20-08-2017 13:05
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейstainless thereafter base dates chip minutes coupled european cons suggestion sustained kick worn mae couples federal examining specials levy dimension


Додав: Sattsleenda
Дата: 20-08-2017 09:11
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейpatterns courts jo ml nato anatomy russia believed americas plates sql warren gym er potentially coaching cognitive programs colleague catsБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@visti.pl.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на visti.pl.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів