Стрічка новин

До кінця року на Полтавщині планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад

До кінця року на Полтавщині планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад

Нині 15 відсотків сільських територій Полтавщини — це об’єднані територіальні громади. Минулого року в області створено 12 територіальних громад, ще дві — у цьому році. До кінця 2016 року планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад.

Про це повідомили вчора під час прес-конференції «Децентралізація на Полтавщині: здобутки, хід, проблеми. Старт децентралізаційного марафону» перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, директор департаменту економічного розвитку Інна Іщенко та консультант з організаційних питань Полтавського регіонального відділу Асоціації міст України Ірина Дудка.

— У 2015 році прийняття Закону України «Про добровільне об’єднання громад» дало змогу розпочати територіальну децентралізацію та створити перші об’єднані громади. Цією можливістю скористалися 12 ОТГ, що на Полтавщині. І вже у цьому році вони мають власні бюджети, а власні ресурси цих громад зросли вдвічі: з 94 млн грн. у 2015 році до 190 млн грн. у 2016 році, — розповів Андрій Пісоцький.

Мова йде про 2 міські ОТГ — Глобинську та Пирятинську, 2 — селищні (Шишацьку, Семенівську) та 8 сільських — Омельницька, Недогарківська, Пришибська, Піщанська, Червонознам’янська (Кременчуцький район), Білоцерківська (Великобагачанський) та Клепачівська, Покровсько-Багачанська (Хорольський).

Як зазначив Андрій Пісоцький, на початку 2016 року відбулись вибори голів та депутатів ще у двох громадах –—Артемівська (Сагайдацька) Чутівського району та Новоаврамівська Хорольського. Ці громади отримають відповідні бюджети у 2017 році.

— Проте процес об’єднання громад постійно триває. Очікуємо, що до кінця року в області утвориться ще 9 об’єднаних територіальних громад, — наголосив перший заступник голови ОДА.

До речі, Полтавщина займає одне із лідируючих місць в Україні по кількості підписання угод про муніципальне співробітництво.

Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко розповіла, що відповідні зміни до Перспективного плану щодо корегування меж 7 територіальних громад вже розробили. Тепер їх має схвалити обласна рада та затвердити Кабмін.

— Наше головне завдання — розповісти полтавцям про ті переваги, які вони отримають з об’єднання громад. Протягом минулого року державна підтримка новостворених тергромад, зокрема завдяки Державний фонду регіонального розвитку, була великою, — підкреслила Інна Іщенко. — У 2016 році робота триває. ОТГ із Фонду отримали субвенцію на розвиток інфраструктури у розмірі майже 57 мільйонів гривень. Наш Перспективний план буде змінюватись в залежності від добровільного об’єднання громад.

Уже сьогодні внесуть зміни щодо Сергіївської сільської, Петрівки-Роменської (Гадяцький район), Новогалещенської (Козельщенський), Мачухівської (Полтавського), Засульської (Лубенського) громад.

Інна Іщенко зауважує, що Полтавщина входить у п’ятірку областей, де активно впроваджують процес об’єднання територіальних громад.

Ірина Дудка наголосила, що децентралізація — це шанс для українського села, зокрема полтавського, бути збереженим, відродитися і жити. Тож Асоціація міст України оголосила децентралізацій ний марафон.

— Це — широкомасштабна акція, яка охопила всі регіони України. До кінця року прагнемо ініціювати процес об’єднання у 1000 громад, — сказала консультант з організаційних питань Полтавського регіонального відділу Асоціації міст України.

Нагадаємо, вчора у Полтавській ОДА відбулася зустріч-дискусія «Децентралізація в дії. Перші результати, можливості, виклики», на яку приїхала делегація з Луганської області для вивчення досвіду децентралізації нашого регіону.

 

Прес-служба Полтавської ОДА


Дата: 26-07-2016 18:16:07
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Pedroburge
Дата: 17-12-2017 08:40
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейПредлагаем взаимный обмен ссылками http://nabaze.ru http://printkor.ru http://profsoftorg.ru http://proftechnics.ru http://qpgps.ru


Додав: DavidCok
Дата: 17-12-2017 03:59
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейThis module offers an introduction to the history of film scoring from the silent era through to the present, making


Додав: DustinNak
Дата: 17-12-2017 02:08
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейHello. And Bye.

[URL=http://u.to/loading/72mUEA][IMG]http://i.piccy.info/i9/fdd1d9522f9d33a4fc5e36c2407b3871/1513358073/13688/1205318/5_500.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://u.to/loading/RmqUEA][IMG]http://i.piccy.info/i9/0e38d680a450e37d536f98e25b4a8078/1513358191/7871/1205318/9_240.jpg[/IMG][/URL]


Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людей / Події / Інтернет-видання 'Вісті з


Додав: DavidCok
Дата: 16-12-2017 20:01
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейCinematic and Inspiring Background Music For Film Trailers and Video Games 'Inspiring Cinematic' is an ...

Piano music - http://bxox.infoБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@visti.pl.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на visti.pl.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів