Стрічка новин

Голова Полтавської ОДА разом з промисловцями говорили у Кабміні про підтримку машинобудування

Голова Полтавської ОДА разом з промисловцями говорили у Кабміні про підтримку машинобудування

Як подолати спад виробництва у промисловому секторі та підтримати флагманів вітчизняного машинобудування ― про це йшлося учора під час зустрічі голови Полтавської ОДА Валерія Головка із Першим віце-прем’єр-міністром України Степаном Кубівом. Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.

У зустрічі взяли участь  керівники ПАТ «Завод «Лтава», ПАТ «КВБЗ», ПАТ «АвтоКрАЗ», «Хорольський механічний завод», ПАТ «Кременчуцький колісний завод».

На жаль, вітчизняні промислові підприємства ще й досі не оговталися через втрату російського ринку збуту та скрутну економічну ситуацію в країні. Хоча на Полтавщині вдалося уповільнити скорочення виробництва. Так, у машинобудівній галузі воно уповільнилося із 10,7% на початку року до 2,4% за підсумками чотирьох місяців.

― Найбільше падіння виробництва відбулось на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ― говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко. ― При спроможності заводу виготовляти понад 500 вантажних вагонів на місяць, за січень-травень цього ороку з конвеєра зійшли лише 719. Хоча, порівнюючи з відповідним періодом минулого року, коли було вироблено лише 107 вагонів, ця цифра й більша майже у сім разів.

Також зменшили обсяги АТ «Полтавський турбомеханічний завод» (на 54,3%), ПАТ «Кременчуцький колісний завод» (на 37,6%), ПАТ «АвтоКрАЗ» (на 30,7%), ПАТ «Полтавамаш» (на 29,4%), ВП «Лубенський верстатобудівний завод» АТ «Мотор Січ» (на 26,7%), ТОВ «Інструментальний завод» (на 19,6%) та інші.

Полтавці  прийшли до Кабміну з пропозиціями, серед яких , зокрема,  внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» -  надання преференцій для вітчизняного продукту в об’ємах не менше 50%.  Дієвою підтримкою для промислових підприємств також може бути встановлення пільг на прибуток. Але пільги мають надаватися тим заводам, які реалізують інвестиційні проекти, вкладають кошти у власний розвиток, переоснащення та інноваційні технології виробництва.

Для багатьох машинобудівних підприємств актуальною залишається проблема дефіциту обігових коштів. Її можна було вирішити завдяки своєчасному відшкодуванню ПДВ та поверненню надміру сплачених коштів в рахунок податку на прибуток. Таким чином полтавські підприємства могли б отримати додатково щонайменше понад 421 млн грн (111 млн грн ― це переплата податку на прибуток по області, 310 млн грн ― сума невідшкодованого ПДВ). Ще одна пропозиція стосується здешевлення кредитів для підприємств. Йдеться про встановлення відсоткової ставки у розмірі 5-7% річних, або ж часткової компенсації державою діючих відсоткових ставок. Чи запровадити механізм залучення фінансування під державні гарантії.

― Що ж стосується державних замовлень, то підприємствам Полтавщини є що запропонувати, ― переконаний керівник області. ― Йдеться про збільшення обсягів поставок та розширення номенклатури комплектуючих виробництва ПАТ «Завод «Лтава» для вітчизняних підприємств авіабудування. ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» готовий долучитися до реалізації проектів Укрзалізниці, будувати та постачати нову техніку ― електровози, приміські потяги, пасажирські та вантажні вагони. Потенціал таких підприємств, як «Кременчуцький завод дорожніх машин» та «АвтоКрАЗ», можна використати у рамках програми будівництва та реконструкції вітчизняних автошляхів.


Дата: 06-07-2016 13:17:07
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Pedroburge
Дата: 17-12-2017 08:40
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейПредлагаем взаимный обмен ссылками http://nabaze.ru http://printkor.ru http://profsoftorg.ru http://proftechnics.ru http://qpgps.ru


Додав: DavidCok
Дата: 17-12-2017 03:59
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейThis module offers an introduction to the history of film scoring from the silent era through to the present, making


Додав: DustinNak
Дата: 17-12-2017 02:08
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейHello. And Bye.

[URL=http://u.to/loading/72mUEA][IMG]http://i.piccy.info/i9/fdd1d9522f9d33a4fc5e36c2407b3871/1513358073/13688/1205318/5_500.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://u.to/loading/RmqUEA][IMG]http://i.piccy.info/i9/0e38d680a450e37d536f98e25b4a8078/1513358191/7871/1205318/9_240.jpg[/IMG][/URL]


Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людей / Події / Інтернет-видання 'Вісті з


Додав: DavidCok
Дата: 16-12-2017 20:01
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейCinematic and Inspiring Background Music For Film Trailers and Video Games 'Inspiring Cinematic' is an ...

Piano music - http://bxox.infoБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@visti.pl.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на visti.pl.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів