Стрічка новин

Обласна влада ініціює круглий стіл щодо перетворення Поля Полтавської битви на національний музейний комплекс

Обласна влада ініціює круглий стіл щодо перетворення Поля Полтавської битви на національний музейний комплекс

Полтавська громадськість пропонує перетворити Поле Полтавської битви на національний музейний комплекс, який знайомитиме з історією Війська Запорізького і козацької полкової Полтави.

 Днями у «фейсбуці» з’явилися фото із полтавського музею-заповідника «Поле Полтавської битви» (https://www.facebook.com/apostolmv/posts/577937495719380). Власне, із Сампсоніївської церкви, на фасаді котрої зображений цар Петро І на коні, який топче копитами жовто-блакитний прапор. Розгорілася ціла дискусія з приводу, чий саме прапор попирає копитами кінь — український чи шведський, і чи місце пропаганді перемог російської армії у країні, яка вже два роки воює на сході з російським агресором.

У вівторок під час особистого прийому громадян головою Полтавської ОДА Валерієм Головком теж ішлося про Поле Полтавської битви. Громадський активіст, писар Ради козацьких організацій Полтавської області Володимир Зайцев запропонував концепцію облаштування Поля Полтавської битви, точніше перетворення його на великий музейний комплекс національного рівня.

— Всі знають це поле лише завдяки розпіареній битві царя Петра із королем Карлом ХІІ, в якій поразки зазнало й козацьке військо на чолі з гетьманом Іваном Мазепою, — коментує Володимир Зайцев. — Проте на цьому історичному клаптику землі відбулося декілька битв, про які мовчать. У 1399 році великий князь Вітовт бився проти військ Золотої Орди, у 1658 — гетьман Іван Виговський зійшовся в бої із полковником-повстанцем Пушкарем. Знаменита операція «Френтік» часів Другої світової війни теж пов’язана з Полем.

До речі, ідея змістити акценти і перетворити музей слави російської зброї на цілий комплекс, який знайомитиме з історією Війська Запорізького, козацької і полкової Полтави та Полтавщини, не нова. Свого часу нині покійний архітектор Валерій Трегубов розробив цілу концепцію розбудови заповідника. На його території пропонувалося збудувати музеї всіх країн-учасниць Північної війни. Та головне — Музей історії українського козацтва, а ще — стилізований польовий козацький стан з фортифікаційними укріпленнями, куренями, щоб привабити якомога більше туристів.

Полтавські історики та краєзнавці ратують за створення музейного комплексу. Як прокоментував Володимир Зайцев, вже є попередня домовленість з віце-прем’єр-міністром України з гуманітарних питань В’ячеславом Кириленком про проведення круглого столу з цього приводу. Під час розмови голова ОДА зателефонував голові Українського інституту історичної пам’яті Володимиру В’ятровичу.

— У нас є поле Полтавської битви, яке несе ідею тріумфу Російської імперії, російської зброї і російського миру. В умовах війни це просто неприпустимо. Наша громадськість пропонує змінити зміст самого заповідника і розширити його концепцію, — зауважив Валерій Головко в телефонній розмові.

Під час спілкування дійшли згоди провести у столиці такий круглий стіл у серпні-вересні за участі Українського інституту національної пам’яті, віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань В’ячеслава Кириленка, депутатів Верховної Ради, полтавських істориків та представників громадськості. На ньому, зокрема, йтиметься і про внесення змін до закону «Про декомунізації» в частині заборони пропаганди імперської Росії, як це має місце у Полтаві.

 

Прес-служба Полтавської ОДА


Дата: 20-07-2016 20:49:23
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Pedroburge
Дата: 17-12-2017 08:40
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейПредлагаем взаимный обмен ссылками http://nabaze.ru http://printkor.ru http://profsoftorg.ru http://proftechnics.ru http://qpgps.ru


Додав: DavidCok
Дата: 17-12-2017 03:59
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейThis module offers an introduction to the history of film scoring from the silent era through to the present, making


Додав: DustinNak
Дата: 17-12-2017 02:08
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейHello. And Bye.

[URL=http://u.to/loading/72mUEA][IMG]http://i.piccy.info/i9/fdd1d9522f9d33a4fc5e36c2407b3871/1513358073/13688/1205318/5_500.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://u.to/loading/RmqUEA][IMG]http://i.piccy.info/i9/0e38d680a450e37d536f98e25b4a8078/1513358191/7871/1205318/9_240.jpg[/IMG][/URL]


Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людей / Події / Інтернет-видання 'Вісті з


Додав: DavidCok
Дата: 16-12-2017 20:01
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейCinematic and Inspiring Background Music For Film Trailers and Video Games 'Inspiring Cinematic' is an ...

Piano music - http://bxox.infoБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@visti.pl.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на visti.pl.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів