Стрічка новин

Вони поховані в Хрестовоздвиженському монастирі. Амвросій, архієпископ Катеринославський

Архієпископ Амвросій
Архієпископ Амвросій

Амвросій (у миру, до прийняття чернецтва, Антоній Серебренников) - архієпископ Катеринославський з місцем перебування в Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі.

Народився близько 1745 р. в селі Отчина Вятської губернії в сім'ї селянина. Помер у Полтаві 13 (за новим стилем 24) вересня 1792 р. Навчався у Вятській духовній семінарії та в Московській слов'яно-греко-латинській академії. Був викладачем у Вятській духовній семінарії, потім у Московській академії. За іншими даними, був викладачем у Лаврській (пізніше Віфанська) семінарії, потім префектом Московської слов'яно-греко-латинської академії, ректором Новгородської духовної семінарії. В 1782 році призначений єпископом Олонецьким (за іншими даними, хіротонісаний в єпископа Олонецького в 1784 році). 28 листопада 1786 року призначений архієпископом Катеринославським (раніше іменувався Слов'яно-Херсонським) з місцем перебування в Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі. У січні 1787 року прибув до Полтави, в Хрестовоздвиженський монастир.

22 грудня 1789 року призначений міцеблюстителем екзархії Молдаво-Влахійської з місцем перебування в Нямецькому монастирі, поблизу Ясс, де і пробув до червня 1792 року. Знову повернувся до Полтави, де й помер 13 (24) вересня 1792 року. Був похований у соборній церкві Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря, в склепу. Гроб його весь час стояв на підлозі, на спеціально влаштованому підвищенні, при вході до склепу, біля стіни з правого боку. Й останки залишалися нетлінними.

Архієпископ Амвросій був відомим церковним діячем і вченим свого часу. Володів чудовим даром красномовства. Він видав кілька своїх праць, займався перекладами. Архієпископ Амвросій був членом Російської Академії наук.

Віра ЖУК
"Приватна Справа", 5 червня 1998 року.


Дата: 03-04-2016 10:31:36
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Ronnienoima
Дата: 18-08-2017 09:11
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейThe thought that a woman will quit able to have a baby in her arms is the devastating for some


Додав: Robertcruts
Дата: 18-08-2017 06:22
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейChomp down on it I'm a girl who needs a pure pussy licking on the regular. I can't do it


Додав: LstrduhFophy
Дата: 18-08-2017 05:39
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейOn any site I already read almost the same selection of information, but thanks anyway

[url=http://zenggao.pw/space-uid-4401.html]


Додав: Richardmit
Дата: 18-08-2017 03:10
Під Кременчуком скажений пес покусав п'ятьох людейThere is a site on a theme interesting you.


--------
[url=http://israelhome.life/387.html]buy a house in Ramat Gan cheap prices[/url]
[url=http://direct.israelhome.life/740.html]ApartmentsБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@visti.pl.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на visti.pl.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів