Стрічка новин

Вони поховані в Хрестовоздвиженському монастирі. Амвросій, архієпископ Катеринославський

Архієпископ Амвросій
Архієпископ Амвросій

Амвросій (у миру, до прийняття чернецтва, Антоній Серебренников) - архієпископ Катеринославський з місцем перебування в Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі.

Народився близько 1745 р. в селі Отчина Вятської губернії в сім'ї селянина. Помер у Полтаві 13 (за новим стилем 24) вересня 1792 р. Навчався у Вятській духовній семінарії та в Московській слов'яно-греко-латинській академії. Був викладачем у Вятській духовній семінарії, потім у Московській академії. За іншими даними, був викладачем у Лаврській (пізніше Віфанська) семінарії, потім префектом Московської слов'яно-греко-латинської академії, ректором Новгородської духовної семінарії. В 1782 році призначений єпископом Олонецьким (за іншими даними, хіротонісаний в єпископа Олонецького в 1784 році). 28 листопада 1786 року призначений архієпископом Катеринославським (раніше іменувався Слов'яно-Херсонським) з місцем перебування в Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі. У січні 1787 року прибув до Полтави, в Хрестовоздвиженський монастир.

22 грудня 1789 року призначений міцеблюстителем екзархії Молдаво-Влахійської з місцем перебування в Нямецькому монастирі, поблизу Ясс, де і пробув до червня 1792 року. Знову повернувся до Полтави, де й помер 13 (24) вересня 1792 року. Був похований у соборній церкві Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря, в склепу. Гроб його весь час стояв на підлозі, на спеціально влаштованому підвищенні, при вході до склепу, біля стіни з правого боку. Й останки залишалися нетлінними.

Архієпископ Амвросій був відомим церковним діячем і вченим свого часу. Володів чудовим даром красномовства. Він видав кілька своїх праць, займався перекладами. Архієпископ Амвросій був членом Російської Академії наук.

Віра ЖУК
"Приватна Справа", 5 червня 1998 року.


Дата: 03-04-2016 10:31:36
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Scottodolf
Дата: 23-06-2017 01:12
Полтаву відвідає лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченкаolimp trade binary options inputted thesaurus synonyms

http://secraball.phpnet.us/rygydety/binare-option-demo-konto-furniture-calgary-deerfoot.html
world forex personnel cabinet of kynthos
http://diospitquad.hst5.com/jupori/trading-con-azione-binaries-search.html
binary options 95% alcohol


Додав: FeewGaraPiepe
Дата: 21-06-2017 03:44
У Полтаві Рух за очищення проводить Антикорупційний форумhttps://landscape.1cbit.net/gardens/1445-landscape-design-illinois.html - landscape design illinois
https://loan.renthop.net/autoloancalculator/1456-what-is-a-fha-home-loan.html - what is a fha home loan
https://stomatolog.lend-money.ru/lecheniezubov/145-vozvrat-nalogov-za-lechenie-i-protezirovanie-zubov.html - возврат налогов за лечение и


Додав: topdmsMom
Дата: 19-06-2017 23:02
У Полтаві комісія узгодила на перейменування 51 вулицю. СписокВот это круто.


Додав: archyiigol
Дата: 19-06-2017 01:10
У Полтаві Рух за очищення проводить Антикорупційний форумМагазин:
Продажи и Покупки Золото Архейдж

Контакты:
icq : 486-207-503
skype : arch-gold
Скидки на gold: Работаем 24/7
Гарантии,Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@visti.pl.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на visti.pl.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів