Стрічка новин

Вони поховані в Хрестовоздвиженському монастирі. Іоанн, архієпископ Полтавський

Хрестовоздвиженський монастир / Фото snap.com.ua
Хрестовоздвиженський монастир / Фото snap.com.ua

У миру (до прийняття чернецтва) Олексій Олексійович Петін.

Ioann_(Petin) Народився у березні 1813 року, помер 8 липня (за новим стилем 20 липня) 1889 року. Син диякона села Волова Лівонського повіту Орловської губернії (Росія). Після закінчення Орловської духовної 1 семінарії був учителем " архієрейських півчих, але, приїхавши на Пасху додому, тяжко захворів і тому довго не з'являвся на службу, за що єпископ Орловський Никодим звільнив його. Деякий час (близько року) працював за домовленістю у поміщика, а потім, не повідомивши батьків, поїхав до Орла, звідти до Києва, де поступив до Київської духовної академії, яку закінчив із званням кандидата богослов'я. Після закінчення академії працював учителем Орловської духовної семінарії.

У 1840 році Олексій Олексійович Петін одружився з рідною племінницею Київського митрополита Філарета, що сприяло підвищенню його по службі. Скоро був переведений до Орла в одну із кращих парафій. У 1841 році овдовів і прийняв чернецтво та ім'я Іоанн. Йому було надано місце наглядача Києво-Подільських училищ, а з 1852 року Іоанн - намісник Києво-Печерської лаври. У 1862 року він уведений у сан єпископа Полтавського і пробув на полтавській кафедрі 25 років. Багато уваги приділяв шкільній та духовній освіті. При Іоанні 17 жовтня 1868 року було відкрито Полтавське жіноче єпархіальне училище, споруджено нові приміщення для Полтавської духовної семінарії та чоловічого духовного училища. При ньому почали видаватися «Полтавские епархиальные ведомостиサ.

Помер у Полтаві і був похований у теплій Троїцькій церкві Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря, з правого боку від стіни.

Віра ЖУК
"Приватна Справа", 5 червня 1998 року.


Дата: 23-03-2016 20:12:09
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Scottodolf
Дата: 23-06-2017 01:12
Полтаву відвідає лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченкаolimp trade binary options inputted thesaurus synonyms

http://secraball.phpnet.us/rygydety/binare-option-demo-konto-furniture-calgary-deerfoot.html
world forex personnel cabinet of kynthos
http://diospitquad.hst5.com/jupori/trading-con-azione-binaries-search.html
binary options 95% alcohol


Додав: FeewGaraPiepe
Дата: 21-06-2017 03:44
У Полтаві Рух за очищення проводить Антикорупційний форумhttps://landscape.1cbit.net/gardens/1445-landscape-design-illinois.html - landscape design illinois
https://loan.renthop.net/autoloancalculator/1456-what-is-a-fha-home-loan.html - what is a fha home loan
https://stomatolog.lend-money.ru/lecheniezubov/145-vozvrat-nalogov-za-lechenie-i-protezirovanie-zubov.html - возврат налогов за лечение и


Додав: topdmsMom
Дата: 19-06-2017 23:02
У Полтаві комісія узгодила на перейменування 51 вулицю. СписокВот это круто.


Додав: archyiigol
Дата: 19-06-2017 01:10
У Полтаві Рух за очищення проводить Антикорупційний форумМагазин:
Продажи и Покупки Золото Архейдж

Контакты:
icq : 486-207-503
skype : arch-gold
Скидки на gold: Работаем 24/7
Гарантии,Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@visti.pl.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на visti.pl.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів